Setkání v Brně na Splaviskách

11.7.2006

   2.9. 2006 se konalo druhé setkání v Brně na Splaviskách. Příjemným překvapením byla hojná účast modelářů, kteří předvedli dvacet pět lodí a jeden tank (bez Šaryka). Příští setkání už bude nutné zajistit kolíčky pro kanály. Protože jsem na Splaviskách mohl být pouze hodinu, nemohu popsat jednotlivé lodě, které se objevily poprvé. Druhá smůla mě postihla při fotografování, kde jsem si nechtěně šáhnul na čočku a fotky byly rozmazané. Naštěstí kvalitních fotek je dost a můžete si prohlédnout jaké lodě byly na Splaviskách.

   MIF se synem předvedli, jak se kladou a tahají bójky z vody. Nic jednoduchého to není, obzvlášť při vlnkách. Bratr Libor předvedl rychlostní člun přestavěný na Lipolky, který je potřeba ještě trochu doladit a vyvážit. V člunu je obrovská energie, kterou je potřeba krotit, prostě adrenalín . Bořík předvedl ponorku, kterou nemusel ani moc oprašovat, stačí jedno potopení a je umyto asi největší obdiv všech přihlížejících bylo potopení a následné vynořování. Bořík ponorku jednou zapíchnul do bahnitého dna a na "couvák" ji musel vyprostit.

 

   Vytvořil jsem dvě sady fotek, jedna sada je od bratra Libora Měšťana (velice kvalitní fotky) a druhou sadu jsem pospojoval od MIF a Jiřího Seibrta, který měl Anglickou královnu a dělá si sám parní stroje http://www.steamer.cz/ úžasná práce, a některé fotky jsou moje. Dvě fotografie italských letadel skupiny Frecce Tricolori dokresluje atmosféru nedaleko probíhajícího leteckého dne CIAF 06.

Plavbě zdar Javor

 

 

Fotogalerie

Splaviska - obrázková galerie

kliknutím na obrázek otevřete obrázkovou galerii

 

Keba