Artur 2v1 podruhé

(18.8.2006)

 

  Termín Víkendu s TT se blížil a já jsem měl jen Atlase. Při práci v modelářské dílně mi padl na mysl velice starý a už skoro vrakovitý trup od Artura.Chvíli jsem se kochal představou jak by asi vypadal jako remorkér. A bylo rozhodnuto, jenže v tom stavu v jakém byl to nemůžu prostě stihnout.

 

   Poněvadž už jsem měl hotového "Artura klasika", tak přece udělám jen tahací nástavby. Představa byla udělat modifikovanou klasickou nástavbu posunutou k přídi. Pro jednoduchost jsem využil originální plánek. Upravená je jen paluba kormidelny
(podle vkusu) a šířka (délka) spodku nástavby aby pasovala na jícen nákladového
prostoru.

Artur 2v1 Nástavba je slepená mým obvyklým způsobem. Materiál je zase "Presspan", vteřinové lepidlo a lepidlo na plovoucí podlahu
Artur 2v1 Boky křídel kormidelny jsou z výstražných tabulek.
Artur 2v1 Doplňky z Admiralshopu a co doma různě zbyly.
Artur 2v1 Zadní nástavba je slepená ze zbytků depronu a navržená tak aby připomínala strojovnu. Větrací kryty opět Admiralshop.
Artur 2v1 A ještě pohled ze spodu.
Artur 2v1 Jenže bez háku by tahat nešlo. Ten jsem po prohlídce trupu a úvaze 2v1 umístil do zadní nástavby. Takže asi sem vyvrtat, posunout servo řízení, zašroubovat a zalepit epoxidem. Vlečný hák je naohýbaný z měděného drátu o průměru 3mm . Abych nemusel při používání původní nástavby sundávat hřídel háku, vyvrtal jsem do ní patřičný otvor.
Artur 2v1 Protože má Artur na zádi dost doplňků které jsem chtěl zachovat pro původní verzi, vyrobil jsem "šlepígle". To jsou ty oblouky.
Artur 2v1 Takhle vypadal můj Artur - remorkér na TT v Jinolicích. Ještě jsem na přídi a zádi nalepil pryžové odražeče, které trup chránily před nárazy při tahání.

 

Libor (Mrazík) Mráz