Opravdu letní setkání v Praze na Lužinách

11.7.2006

   Už tradičně se lodní modeláři schází těsně před prázdninami v Praze na Lužinách, aby si společně zajezdili a popovídali o modelařině. Tentokráte se nás nesešlo mnoho. Pravděpodobně mnohé odradily tropické teploty, ale i tak se na Lužinách ukázalo několik modelů poprvé.

   Svoje ležení jsme založili v blízkosti vzrostlých stromů a betonové vpustě do rybníka, která nám tak posloužila jako přístaviště. Příjemně jsme si zajezdili, popovídali a někteří z nás celé setkání zakončili v nedaleké hospůdce příjemným posezením na zahrádce. Bylo opravdu vedro.

 

LužinyLužiny Tahle modrobílá kráska byla na Lužinách taky poprvé. Měla v podpalubí ukrytý motor pro případ náhlého bezvětří. škoda, že se jí rozklížil kýl a tak si moc nezajezdila.
LužinyLužiny Krásná maketa strážního člunu Boston předvedla majestátnou a realistickou plavbu. Opravdu povedený a zajímavý model. Komu patřila jsem bohužel zapomněl - moc se omlouvám.
LužinyLužiny Dáda si přišel zajezdit s japonským křižníkem Nachi. Trochu ho trápily motory, ale nakonec jsme to dali dohromady, ale přesto Dáda nebyl s jízdními vlastnostmi modelu nijak spokojen.
LužinyLužiny Petr Plát přinesl svoji "kapesní" flotilu. Bitevní loď Musachi, papírovou Vídeň a krásně červený hydroglyzér. Ten jezdil opravdu pěkně, ale chce to kormidla dostat až do vody, aby byl lépe ovladatelný. Petr ho musel lovit z pobřežního porostu.
LužinyLužiny Krásnou bitevní loď USS North CarolinaIvan Kracík. Tento 1,5m dlouhý model pohání až čtyři motory SPEED 400. Schválně píšu "až", protože většinou jezdí na dva. Pomocí přepínače je možné aktivovat i zbylé dva. Při plném výkonu všech čtyř motorů se ovšem zvedá příď z vody. Je to dáno také tím, že model by potřeboval ještě trochu zátěže, aby se ponor dostal na vodorysku.
LužinyLužiny Frantova ponorka budila zaslouženou pozornost. Má staticko dynamické ponořování a na vodě vypadá opravdu moc pěkně. Jen pod vodu se jí moc nechtělo. Franta ji ale pod hladinu dostal a předvedl několik odvážných ponorů, kdy jsme na břehu s napětím čekali, zda se ponorka opět vynoří či nikoliv.
Lužiny Nex (ne fotce je Honzík) dal Monaku I. poslední šanci a tvrdil, že když do něj poteče, tak ho zlikviduje. Pokud je mi známo, tak na Lužinách do něj neteklo a tak bude asi dostavba.
LužinyLužiny Ante si pro radost pořídil stařičkou Melodii, která když má dobré baterie jezdí opravdu svižně. No a samozřejmě Artur-remorkér jezdil celé odpoledne na jednu baterii.
Lužiny Modelářská flotila.
Lužiny Kačeny zaujaly formaci a pokusily se něco ulovit - samozřejmě že k snědku.
Lužiny Modelářské ležení.

 

Foto-video

Obrázková galerie

Foto Keba

 

Keba