2. závod seriálu Mi ČR - NS vPlzni

23.6.2006

   Na druhý závod seriálu Mi-ČR NS jsme vyrazili společně s Antem v sobotu ráno. Přeci jen z Prahy je to kousek a stačilo si trochu přivstat. Na to nadával Nex, který se k nám připojil u benzínové pumpy za Prahou, ale nakonec to taky přežil :-) Počasí bylo nádherný, prostředí kempu ideální, hladina jak olej a tak v kategorii F4A, kde jsme soutěžili nebyla o stovky nouze.

   Letošní ročník se jede novým systémem a popravdě, panují kolem toho mezi lodními modeláři rozpaky.

   První změnou je, že se započítávají body ze všech tří jízd. To osobně považuji za přínosnou změnu.

   Druhou změnou je jízdní systém. V Podroužku u Netolic jsme jeli systém "jednu jízdu a z vody ven". V Plzni zase "dvě jízdy a z vody ven". Hlavní ovšem je, že většina jízd se odjede během soboty.

   Právě tohle někomu vyhovuje a někomu ne. Kdo to má do místa konání soutěže blízko, tak ráno přijede, "odvrtí" tři kola a hurá domů. Asi na tom není nic špatného, ale... Kromě vlastního soutěžení tyto závody umožňují lodním modelářům se sejít, vyměnit si zkušenosti, popovídat si a pod. Zkrátka společenská událost. To se ale opravdu rychle vytrácí. Jistě, kdo chce ten zůstane...to má ovšem také svoje proti. Účast na jedné soutěži není zrovna levná záležitost. Ubytování, stravování, benzín, startovné atd. Proč tedy na soutěži zůstávat, když nebudu muset platit za ubytování a jídlo? Stejně se s lodí celý den dostanu na vodu jen minimálně. Na nějaké podrobné hodnocení nastane čas až po skončení celého seriálu. Mě osobně by se víc líbilo, kdyby místo změn jízdního systému se změnila trať.

   V sobotu dopoledne jsme tedy stáli připraveni na start. V kategorii F4A, kde jezdíme, je vždy pěkná "tlačenice". Jambo, který zatím nasbíral nejvíc bodů v Česko-Slovensko-Polském poháru měl tak trošku smůlu. Před závodem jsem mu "vyhrožoval", že mu to tentokráte nedarujeme. Když minul vrcholovou branku a mě se druhá jízda podařila za sto, vypadalo to, že v našem "privátním" souboji odejde poražen. To bych ovšem nesměl být "gramla". Ve třetí jízdě jsem vrcholovou branku minul já a to hned pro jistotu dvakrát Jambo byl opět lepší.

Plzeň 17.6.2006

Meskalero si v první jízdě dojel pro 98 b.

 

   Svoji soutěžní premiéru si odbyl i Nex. Do bojů o body vytáhl se svým Monakem, na kterém snad ani nestačila zaschnout barva. Příliš těžký akumulátor způsobil, že Monako tak trochu "napadalo" na příď. Jenže to napadání se u vrcholové branky začalo zvětšovat a po jejím úspěšném projetí se maketově potopilo. Nex vyházel kapsy a pro loď doslova a do písmene došel. Opravdu smolná premiéra. Jenže Nex zase není z těch, co by se jen tak vzdávali. Než přinesl z chatky nový akumulátor, tak jsme s Jambem a Antem jeho loď vykuchali. Odsáli vodu a vysušili elektroniku. Začali jsme hledat kudy se voda do lodi dostala. Pokusy ukázaly, že hřídelemi to nebylo. Nakonec jsme usoudili, že za to může rozlepený límec kolem otvoru v palubě. Voda šplouchala přes příď a pomalu škvírou vtékala do podpalubí až loď stáhla pod hladinu. Pečivě jsem to celé zalepili. Díky horkému počasí loď rychle vysychala a zbylé dvě jízdy Nex zajel s přehledem.

 

Plzeň 17.6.2006Plzeň 17.6.2006

Nex si pro svoje potopené Monako I. prostě došel

 

   Po zbytek dne jsme okukovali modely ostatních soutěžících. A opět se objevilo několik novinek. Pan Martin Houska z NAVI studia Plzeň postavil nádhernou cca 1,5m dlouhou maketu čs. hlídkové lodě President Masaryk. Skutečně do posledního nýtu perfektně propracovaná maketa. Navíc má funkční osvětlení, otočné dělové a kulometné věže, zvukové efekty a blikající LED v hlavních simulují střelbu. Na hladině vypadá opravdu majestátně !

Plzeň 17.6.2006

President Masaryk

 

   Úspěšný den, jsme zakončili grilováním, popíjením lahodných šťáv a to nám vydrželo hodně dlouho do noci.   V neděli se odjely zbývající jízdy a pak jsme se rozjeli domů. Jediným opravdovým stínem byla prohra našich fotbalistů na MS s Ghanou

 

Foto-video

Obrázková galerie

Foto Keba a Bambinot

Obrázková galerie

foto: Petr Matějka (http://www.matejkapetr.net)

videosnímek (1.3MB, 0.25sec)

kliknutím na ikonu kamery si video pustíte

 

Keba