Čtvrtá klubová brigáda - a máme hotovo

16.5.2006

Klub NAMOLO!Čtvrtá a poslední klubová brigáda k přípravě soutěžního setkání Víkend s TT proběhla v pondělí 8.5.2006 od 14:00 v klubovně v Praze-braníku za Ledárnami. Mrazík dodal poslední díly velkého vleku a tak jsme jej dokončili a vše připravili na transport.

   Počasí nám přálo a tak jsme pracovali venku, hezky na sluníčku. Já abych se práci vyhnul jsem si opatřil pěkného housera a "poskakoval" jsem okolo ostatních a zdatně překážel .

   Zkompletovali jsme velký vlek, což zavdalo příčinu k velké diskusi, zda tu "černou krávu" vůbec nějaká loď utáhne . Neměli jsme už moc času a tak jsme udělali jen nahrubo paluby a nástavby. Nakonec jsme se rozhodli velký vlek vyzkoušet přímo na vodě. Hlavně kvůli stabilitě. S RomanemT jsme měli sebou remorkéry (Herkules a Monako I.) tak jsme chtěli zkusit, zda s tím alespoň trochu pohneme.

 

Velký vlek poprvé na vodě.Velký vlek poprvé na vodě.Velký vlek poprvé na vodě.

Velký vlek poprvé na Vltavě a Ante jej krotí pomocí úvazných lan.

 

   Transport velkého vleku na molo za klubovnou se ukázal jako docela problém. Velký vlek je skutečně velký a těžký a tak jej musí nést alespoň čtyři lidé. Což po úzké a hodně skloněné přístupové lávce nebylo možné. Nakonec Dáda vytáhl z kůlny kolečko a velkým úsilím to chlapi dostali dolů. Já to natáčel na kameru , kterou přinesl Jirka. Další problém bylo spuštění vleku na hladinu Vltavy, ale zatížili jsme molo v jednom místě tak, aby kleslo takřka na úroveň hladiny a vlek tam prostě sešoupli.

 

Velký vlek poprvé na vodě.

Ante vlek zkrotil a budou se uvazovat remorkéry.

 

   Na vodě vypadá ovšem imposantně. Monako I. se vedle něj prostě ztrácí. Romanův Herkules je na tom o něco lépe. Dalo by se říct, že modely jsou vůči sobě skoro v měřítku . Monako I. jsme uvázali jako tažný, aby Herkules, který má větší tažnou sílu mohl v případě potřeby vlek zastavit. Pomalu jsem zvedal obrátky lodního šroubu a k našemu překvapení se vlek začal pomaloučku sunout. Monako I. jelo na plný výkon a rychlost vlečení se z milimetrů za hodinu zvedala na centimetry za hodinu . Monako I. velký vlek urvat dokázalo, ale bylo to na hraně. Na druhou stranu vlečení se podstatně přiblížilo skutečnosti. Pak za to vzal Herkules. Jeho větší výkon byl znát a vanu zvládal i bez Monaka I. na zádi.

 

Velký vlek poprvé na vodě.

Uvázat remorkér s houserem je opravdu docela problém.

 

   Vytažení vleku z vody bylo už díky vynalezené technologii snadné, ale transport z mola nahoru byla opět švanda. Vlek chlapi naložili na kolečko, ke kterému přivázali provaz. Nahoře za provaz tahali Nex s Jirkou a dole tlačili kolečko Dáda, Roman a Ante. Já jsme postával o kousek vedle opět s kamerou a číhal na ideální záběr pro pořad "Neváhej a toč". Ale nakonec to vše zdárně dopadlo.

 

Velký vlek poprvé na vodě.

Monako I. se "to" snaží urvat.

 

   Po zkoušce vleku jsme vše uklidili a vydali se k Vltavě ještě poladit Jirkův člun a pak k nedalekému stánku trochu posedět a poklábosit. Fotky pořídil Nex svým mobilem. Protože jsem starý sklerotik, tak můj foťáček bohužel zůstal doma.

 

Tak a je hotovo. Teď už jen aby na Soutěžní setkání Víkend s TT bylo pěkný počasí a hlavně aby někdo vůbec přijel.

 

Chtěl bych poděkovat všem chlapům, kteří na brigády přišli a alespoň jednou přiložili ruku k dílu a pomohli.

 

Připravili pro členy Klubu NAMOLO spoustu věcí. Pokud budete mít zájem, můžete si je zapůjčit. Nejsou jen pro "pražáky" .

Keba