Jarní setkání lodních modelářů v Brně na Splaviskách

25.4.2006

 

Klub NAMOLO!   Mimořádně krásný den a propagace na MoNaKu, přivál spoustu novým lodních modelářů na Splaviska v Brně. Neměl jsem nejmenší tušení, že se nás sejde tolik a to mnozí skalní ( Marek z Kuřimi, Bořík a další. ) nemohli přijít.

 

   Novou loď Kormorán (od Robbe) představil MIF, která má plně funkční zařízení na kladení bojí. Toto zařízení předváděl jeho syn na břehu a šlo mu to opravdu báječně. Bohužel na vodě jezdila taková dávka lodiček, že si MIF netroufnul pokládat bóje na vodu. Určitě se někdy sejdeme na večer u klidné vody v komorní atmosféře a kladení bojí předvede na vodě.

   Dalších novinek bylo spousta, bohužel je nemohu všechny popsat, neboť jsem neznal jejich majitele, kteří přišli na Splaviska poprvé a nestačil si je vyzpovídat. Jsou na fotkách a další dodám.

   Pro příští setkání musím zajistit kolíčky pro kanály, neboť neustálé dotazy na mne, zda mohou modeláři zapnout vysílačku, jsou otravné a je zničující vykřikovat kanály, zda ho zrovna někdo nemá puštěný. Naštěstí při velkém množství lodí, vše fungovalo dobře. Otestuji ještě jednu snadnější variantu a to, že si každý napíše svůj kanál a jméno do mého bloku na ten den, kdy se bude jezdit a kontrola bude snadnější.

   Omlouvám se všem, kteří nenajdou svoji lodičku na fotkách, ale mám přislíbeno, že dostanu od jiných fotografů fotky, které postupně zašlu Kebovi a budou se přidávat.

Díky všem, co přijeli a budu se těšit na další setkání.

 

Luděk Měšťan ( Javor ).

  

Fotovideo

Obrázková galerie (foto: Javor)

Obrázková galerie (foto: MIF)

Obrázková galerie (foto: Felda)

Obrázková galerie (foto: Grise)

Obrázková galerie (foto: Pegas)

Video - Splaviska Video ze Splavisek, které natočil Pavel Hlaváček. Formát AVI - POZOR velikost 270MB!

Kliknutím na odkaz zobrazíte galerii nebo promítnete videosnímek