Jarní okénko na Lužinách

10.4.2006

 

Klub NAMOLO!   Ledy na Lužinách roztály, předpověď počasí byla víc než příznivá, slibovaná účast hojná ... co víc si pro setkání lodních modelářů  přát ? Snad aby všichni dorazili s dobrou náladou a s ještě lepší odcházeli domů. Počasí nám opravdu přálo, protože když jsem viděl tu dnešní slotu, bylo mi jasné, že v sobotu se pro nás otevřelo jen takové jarní okénko.

 

Lužiny

panorama Lužin - horní nádrž

 

   Ve dvě hodiny odpoledne jsme s manželkou stáli na břehu horní nádrže a vzájemně se ujišťovali, že je opravdu sobota, dvě hodiny odpoledne. Snad poprvé v novodobé historii těchto setkání nikdo nepřišel dřív než bylo domluveno. Tak jsme rozbalili křesílka a vychutnávali sluneční svit. Během několika minut se ale začali trousit další a do půl hodiny bylo na břehu plno. Většina z nás nebyla na Lužinách poprvé a tak jsme se zdravili už jako "staří známí" (neberte to doslovně ).

 

   Směsice lodních modelů všech měřítek a typů brzy přilákala celou řadu náhodných diváků, kteří se vydali na odpolední procházku. Samozřejmě lodě se nejvíc líbily malým klukům, kteří obdivovali některá válečná plavidla. Svůj obdiv dávali hlasitě najevo výkřiky typu "...týjó koukej! Ta má děla z tanku !", nebo "Ta moje! A potopí tu tvoji!". Naštěstí se veškeré bitvy a potopení odehrávali jen v jejich bujné fantasii.

 

 

   Velkou pozornost, nejen u dětí, vzbudila ponorka USS George Washington-SSBN 598, Kterou v letech 1976/77 postavil František Karas. (Podrobnosti o této ponorce najdete např. na http://www.micer.wz.cz nebo RC Revue 7/2001 ). Sám za kormidlo nemohl a tak tentokráte se role kapitána ujal Michal Černý z RC Revue. O kvalitě stavby svědčí fakt, že prakticky bez větších úprav je ponorka ještě plavby schopná i když ponořit se již nemůže.

 

   Na břehu jsme všichni klábosili o lodních modelech a modelařině vůbec, navzájem si předváděli svoje modely a "vychytávky". Prostě pohodička. Letošní první setkání přilákalo i nebývalé množství fotografů a v jednu chvíli to na břehu vypadalo jak za branku soupeře při fotbalovém utkání naší reprezentace.

 

Nejvytrvalejším jezdcem byl malý Kubík. Psisko mu přinesl stoličku, Kubík sedl na bobek a celou dobu než musel domů bravurně kormidloval svoji loďku mezi ostatními.

Pučmeloun nám poprvé představil svoji sportovní plachetnici a jezdila nádherně.

Šumava měla také premiéru, ale bohužel jí odešel motor a tak Monako I. mělo drobnou práci.

Vrtulí poháněný člun jezdil překvapivě svižně a vytrvale.

Pan František Karas, stavitel USS Washington a "209".

 

   K napsání by toho bylo ještě hodně, ale uděláte líp, když na další setkání přijde znovu a nebo také . Moje fotky nejsou kvalitní, starý digitálek už dosluhuje, ale naštěstí fotili jiní. Snímky v plné velikosti najdete v obrázkových galeriích.

  

Foto

Obrázková galerie (foto: Keba)

Obrázková galerie (foto: Liška)

http://zigi.aluminium.cz/rc/lode_luziny

http://jmasnik.sunware.cz/gallery.php?act=album&id=21

http://ante.i-net.cz/luziny8406/index.htm

Kliknutím na odkaz zobrazíte galerii

Keba