Modely v Brně 2006

27.3.2006

 

  Několik slov k veletrhu Modely, konaného v Brně v pavilonu G1 a G2. Jedná se o nejnovější pavilony vystavěné v areálu BVV a jak hodnotit první ročník ?

 

   Podle mého názoru dopadl vcelku úspěšně. Dalo se čekat méně vystavovatelů oproti veletrhu v Praze, který se stal tradicí na podzim a to se vyplnilo. Na druhé straně BVV velice profesionálně zvládly postavit dva polygony pro předvádění RC tanků, tahačů a dalších pojízdných mašinek.

 

 

   Pro lodní modeláře byl vystavěn bazén o rozměru 10x5 m a na hloubku měl 38 cm s možností pro diváky si přisednout okolo bazénu. Zajímavostí pro příští ročník pro lodní modeláře je, že bude vystavěn venkovní bazén (fotky stavby přidávám), který bude pro předvádění rychlostních lodiček, plachetnic a větších lodí. Pokusím se domluvit, aby byl pro příští ročník vybudován i vnitřní bazén, který jsem si nemohl vynachválit, pro Tug Towing jako stvořený.

 

 

 

   Pro příští rok se budu snažit všem lodním modelářům z MoNaKa sehnat volný vjezd s loděmi a hlavně dát zavčas vědět. Bohužel trocha zmatků v letošním ročníku s výstavbou bazénu zapříčinila, že sem si netroufnul dát informaci na MoNaKo. Nejdříve měl být vystavěn venku, později byl zrušen a týden před akcí se rozhodlo bazén postavit uvnitř haly.

 


Fotky přidávám a udělejte si sami představu o prvním ročníku Modely v Brně.

Několik informací je i na stránkách BVV http://www.bvv.cz/modelybrno.

 

Fotogalerie

Kompletní obrázková galerie

Druhá obrázková galerie

Video

Videosnímek loďky v bazénu - soubor: ModelyBrno.wmv (velikost 11,5MB)

Luděk (Javor)