Náhražka stolice na seřízení podvozku

(8.2.2006)

 

Nabízím vám tu náhražku stolice na seřízení geometrie podvozku - je to za pár babek, ne jako stolice třeba od "HUDDY" za cca 3.000,-Kč a našinec s tím nastaví geometrii podvozku velmi přesně (na 6-ti hraných unašečích to sedí perfektně a bez vůlí).
 
geometrie_05.jpg geometrie_02.jpg
Jedná se o kotouče do rozbrusky. I když na první pohled vypadají hrubě, jsou dost přesné. Je to dáno tím, že musí umět točit vysoké otáčky, při kterých jakákoli geometrická nepřesnost hrozí vibracemi. Protože mám monstertruck, použil jsem kotouče o průměru 125mm (pro monstertrucky doporučuji kvůli deformacím větší tlouštku kotoučů - cca 2,5-3 mm).
 
Červené terče jsem koupil v prodejně "Kovomat - spojovací materiál", ani nevím k čemu jsou. Tipnul bych si, že slouží jako podložky pro nějaké kotevní šrouby, ale padly mi do oka a přesně pasují na to, co potřebuji a stojí řádově koruny. Přilepil jsem je chemoprenem, šly nádherně vystředit - mají konkávní výstupek, který přesně pasuje na upínací otvor rozbrušovacích kotoučů. Ještě v prodejně jsem vlastně vyzkoušel jak obě věci do sebe zapadají.

Buggynky mají jinak řešeno uchycení disků, takže by místo plast terčů mohlo být i něco jiného nebo je převrtat na požadovaný průměr.
 
geometrie_03.jpg
geometrie_01.jpg geometrie_06.jpg
Na fotkách chybí vyvrtané otvory pro seřízení odklonu (pozitiv-negativ) ale ne každé auto to má řešeno jako REVO.

Jiří Maryška