Tak MoNaKo mělo narozeniny...

 

   Doufal jsem, že než se k tomuhle článku dostanu, už to za mě někdo napíše, ale modeláři jsou strašně líná chamraď (já jsem ten nejlínější), takže se tomu evidentně nevyhnu. Proto si za to můžete sami.

   Už několik let tady Keba publikuje to, co ve své kuchyni smolí. Leze z toho neuvěřitelné množství článků a Monika mu to tiše trpí. Ne že by byl sám, ale všichni asi uznáte, že bez něj a jeho vitality by to rozhodně nešlo. Když už propadnete šílenství zvanému "modelařina", tak se vám tak nějak nechce být samotnému, protože po čase se vám chce tak nějak pochlubit, pokecat se stejně "postiženejma" individuama a tak nějak vůbec. Začnete prolejzat net (pokud jste to už neudělali) a s hrůzou zjišťovat, že vaše slepé uličky před váma už dávno někdo prošlapal. To co jste považovali za naprosto geniální a jednoduché řešení, je vlastně nebetyčná pitomost a někdo jiný to už dávno vyřešil.

   Letadýlkářům, těm je hej! Stránek mají spoustu, autíčkáři na tom taky nejsou zle, ale mám pocit že lodičkáři jsou na tom v téhle české kotlině (Moraváci prominou) nejhůř. V tomhle oboru se hledá vážně blbě. Po mnoha "progooglovaných" nocích se na vás sypou stránky v různých jazycích, kterým kromě krásných obrázků rozumíte jen docela s obtížemi, až na vás někde vyběhne MONAKO. Protože je to už poněkolikáté, tak na něj prostě kliknete a s údivem zjistíte, že tady žádná ruleta není. Adresa je děsná, kdo by to taky dával pod www.ssbrno …. (modří již vědí) a nestíháte se divit.

   Na mnoho tupých otázek, které se na DF Moje Hobby probírají celé dny, včetně virtuálních inzultací, je tady jednoduchá a levná odpověď. Je popsána jazykem Komenského a jeho různými patvary, leč srozumitelně pro těch deset milionů lidí co ještě nestačilo utéct, protože se jim mléko a strdí přejídá. Ba i "naši bratia" Slováci sem najdou občas cestu, když se nad Tatrami zrovna neblýská. Dá se tady najít od značení konektorů, přes řazení různých barevných válečků za a vedle sebe tak aby to něco dělalo a spousta věcí na které můžou přijít snad jen modeláři. Člověka tak nějak potěší když uvidí pěkně zpracovaný model čehokoliv. Jeho majitel se navíc nestydí pochlubit jak to celé dohromady funguje a ještě i poradí jak na to a kudy tedy rozhodně ne! To je jedna z věcí která mi tady vyhovuje, protože se zde rozebírá i to proč je použité řešení horší a příště by to chtělo jinak a lépe. Nikdo se nesnaží tvrdit, že to jeho řešení je nejlepší, ale je to jedna z variant.

   Po těch letech co MONAKO roste jako takový nenažraný otesánek se nakonec objevila i adresa, ze které člověk hned nepropadá depresím - www.mo-na-ko.net. Rozjel se tu i klubík NAMOLO, jehož překlad se dá vysvětlovat různě, ale hlavně je tam skvělá parta lidí. Díky té partě i Ještěrka s Romanem, ač fanatičtí krotiči vzduchu, drží doma Najade. NAMOLO pomalu také narůstá nekontrolovatelných rozměrů a je fajn když k Vám na soutěži někdo přijde a ptá se: "Vy jste z MONAKA ( NAMOLA)?" Z celkem nepropagovaného webu se stává web známej a co může být lepší doporučení než od kamaráda nebo známého. Prostě podle mě je tohle jeden z mála (možná jedinej) web v Čechách a na Moravě tiež, který se zuby nehty drží svého určení a netlačí se sem všudypřítomná komerce horem dolem.

   Asi by se toho dalo napsat spousta dalšího, ale když to teď po sobě louskám, tak to vypadá jako chvála napsaná na objednávku. Proto je čas končit než zjistím, že bych chtěl mít s MONAKEM dítě jak je dokonalé.

 
   Mezi námi, to místo na počítač u Keby je vybrané úplně blbě. Když přijdu na návštěvu a Monča ukuchtí něco dobrého (že já taky přijdu vždycky k žrádlu), musím ke stolu přeš Kebu přelejzat. Jenže Mončina kuchyně je moc dobrá a tak ho prostě přelezu, má smůlu a míním ho vyžírat ještě dost dlouho. Na vás ostatní holt zbylo www.mo-na-ko.net a tomu přeji všechno nejlepšííííí

Nex