Finále seriálu Mi ČR kategorie NS na Lučině

16.10.2005

 

   A je to tady. Je pátek odpoledne a s mojí manželkou vyrážíme na poslední závod letošního seriálu Mi ČR NS 2005.Veze nás Ante. Cestovat je drahý a tak jsme se rozhodli snížit trochu výdeje a šábnout se o benzín. Lodě se do kufru vešly v pohodě a tak se těšíme až si v sobotu zajezdíme a potkáme ty ostatní, stejně postižené.

  

   Poslední závod letošního seriálu, se jel kousek od Strážnice v Tvarožné Lhotě. Rekreační areál poskytoval pro závody ideální prostředí. Ubytování bylo velmi dobrý, kemp čistý a nádrž dostatečně veliká, aby se na ni vešly dvě trojúhelníkové tratě, trojúhelník pro plachetnice a ještě trať pro soutěž člunů EX500. Trochu panovaly obavy o počasí, ale i to si organizátoři objednali velmi dobrý. Sluníčko svítilo celý den a bylo příjemné teploučko. Zkrátka požehnaný kraj.

 

   S Antem jsme jako členové pořádajícího klubu pomáhali na stanovišti, kde se jela kategorie F4A. Svěřili mám úlohu zapisovatelů. Zpočátku nesměle, ale s postupem času jsme této činnosti zcela propadli. S rozhodčími, panem Šestákem a Marianem z Polska jsme si rozuměli a tak to mělo spád. Vlastně díky tomu jsme poprvé viděli všechny modely, které tuto kategorii jezdí. Hladina byla klidná jak zrcadlo a tak padala jedna stovka za druhou. Obzvláště junioři jezdí zcela bez ostychu a bez respektu a udělat tři stovky není pro spoustu z nich žádný problém. Vlastně jsme svoji první stovku v seriálu s Meskalerem zajel konečně i já. Ante byl od ní krůček, ale pak se něco zvrtlo v doku a už se nepodařilo. Škoda, ale příští sezónu to vyjde určitě. Svoji převahu potvrdili členové KLoM z Ledenice, kteří opravdu umí.

 

   Díky soutěžícím a i operativní organizaci závodu (to zní naprosto příšerně!) se podařilo během jednoho dne odjet všechny tři soutěžní jízdy u všech soutěžních kategorií. Na neděli zůstaly pouze finálové rozjížďky. Jediný kdo nebyl s počasím spokojený byli plachetničkáři. Těm prostě nefoukalo a tak se nádherné plachetnice po hladině jen ploužily. V sobotu večer ale byli u dobrého vínka spokojení asi úplně všichni.

 

 

   Neděle ráno byla ve znamení rozjížděk o první tři místa. Boj to byl opravdu urputný. Jezdila se jen vrcholová branka. V kategorii F4A jun. nebylo rozhodnuto ani po šesti kolech po pěti brankách a tak rozhodčí přistoupili ke ztížení průjezdu vrcholové branky a rozhodnutí přišlo v zápětí.

 

   Před vyhlašováním vítězů jsme tak trochu prchli. Měli jsme před sebou dalekou cestu a potřebovali jsme být v Praze trochu dřív. Navíc jsme se chtěli porozhlídnout po místním kraji. Na závody se přijel podívat i RomanT s rodinou a tak jsme vyrazili společně.

   Zaujaly nás oskeruše - strom, který se stal ikonou zdejšího kraje. Po chvilce bloudění  jsme našli místní ekologickou farmu, kde probíhalo oskerušebraní s ochutnávkami. Něco pro nás. Pálenka a marmelády z plodů chutnaly podstatně lépe než plod samotný. Takovej křivohub jsem neochutnal už hodně dlouho.

 

   Pak jsme se vrhli do obce Petrov, kde je nádherný komplex vinných sklípků a protože byl čas burčáku, chtěli jsme si nějaký odvést domů. Všechny sklípky měly zavřeno. Už jsme to viděli černě, když jsme našli jeden, kde majitel ochutnával burčák už od soboty a velmi ochotně nám prodal nějaké to deci domů.

   No a protože všichni máme rádi lodě a vše co s tím souvisí, tak jsme nemohli vynechat u nás unikátní vodní dílo - Baťův kanál. Asi 40 km dlouhý úsek po kterém se konají sezónní vyjížďky na lodích může být ideálním místem na velký rodinný výlet a nebo dovolenou spojenou s cykloturistikou.

 

   Po skončení letošní sezóny musím dát za pravdu Ivanovi, který mě přesvědčil, abych neseděl jen doma, ale taky soutěžil. Celý seriál soutěží je zajímavý a pokud Vás lodě opravdu baví, tak je škoda se nepřijet alespoň podívat. Uvidíte spoustu krásných modelů, můžete si popovídat s těmi, kdo je stavěli, potkáte spoustu zajímavých a pohodových lidí, kteří Vám jsou ochotni poradit a nebo pomoci. Navíc se podíváte do míst, kam byste asi nikdy sami jen tak nezajeli a uvidíte něco zajímavého a hezkého. Samozřejmě to něco stojí. Benzín, ubytování jídlo a další, ale když vyrazíte celá rodina, tak se to určitě vyplatí.

 

 

Výsledky

výsledky 5. závodu seriálu NS 2005

výsledky celého seriálu NS 2005

 

Foto galerie

obrázková galerie

Kliknutím na obrázek si otevřete galerii.

Keba