Stavba Blue day, Ov 005

(5.10.2005)

  Ahoj, po zveřejnění článku "Ostrava plave" mi přišlo pár ohlasu abych trošku popsal stavbu lodě. Na začátku chci zdůraznit že se jedna o stavbu tzv. rychlokvašky. Jejím účelem je v co nejkratším čase od začátku realizace jezdit. Celá stavba mi nezabrala více jak 20 hodin. Pro zkušenější modeláře to je trošku rozvláčný popis, ale píšu to hlavně pro ty kteří ještě nemají zkušenosti. Jakékoliv připomínky ke způsobu stavby házejte laskavě na mou hlavu. Netvrdím, že by to vše nešlo jinak, ale dělal jsem to takto a rád si nechám poradit od ostatních.

 

  Blue Day

Technická data modelu

Délka trupu 680 mm
Největší šířka 230 mm
Výška stěžně nad palubou 980mm
Hl. plachta 800 x 340 x 840 mm
Kosatka 670 x 670 x 170 mm
Kýl 350 mm, zátěž cca 1400 g
Výtlak cca 2200 g

 

   Pro stavbu jsem použil materiál který byl zrovna po ruce. Na trup polystyren o rozměrech 70x25x10cm. Stěžeň a vratipeň AL trubka průměr 10mm. Ráhno kosatky bambus. Lože stěžně je ze zbytku antény. Kýl je z AL plechu 1,5mm. Nástavba překližka tl. 1,5mm. Kormidlo kuprexit oboustranný. Lepidlo Purex. Kousky drátu, špice z kola, provázek ze žaluzií, nebo zednické lanko 1mm.

 

   Stavbu jsem začal tím že jsem si na polystyrén udělal čáru, která povede středem budoucí lodě. Kolmo k ní pak cca co 5cm kolmice. Takhle stavím většinu lodí. Potom z jedné strany nakreslím půdorys a pomoci kolmic jej přenesu i na druhou stranu boku lodě. Pak vezmu pilku na železo nebo ostrý nůž a kolmo k materiálu vyříznu tvar.

   Dále pomocí stejných nástrojů ubírám materiál postupně z obou boků, až se mi podaří dosáhnout požadovaného tvaru. Trup potom okoukám ze všech stran a označím si místa která se „propadla“ a která jsou vystouplá a je potřeba je vybrousit. Brousím karosářským hoblíkem se smirkem o zrnitosti 60 a pro konečné dohlazení 120. V této fázi je potřeba hlídat tvar trupu aby byly obě strany stejné. Pokud někde uberete moc stačí ubrat ještě více materiálu a na vzniklou ploch nalepit materiál v potřebné tloušťce a po řádném zaschnutí pokračovat.

   V hotovém trupu z polystyrénu je potřeba zpevnit místa která budou nejvíce namáhána. jsou to: příď a záď, musí byt odolné proti otěru při transportu a nešikovné plavbě a kotví se na ně stěhy. Lože stěžně a kýlu.

 

   Příď i záď jsou zesíleny bukovou lištou tl. cca 5mm a v kolmém směru je do polystyrénu zapuštěn ještě kolík a vše je zalepeno Purexem. Lože stěžně je z dílu teleskopické antény o vnitřním průměru 10mm. Celé je ve vrtané díře cca o 2mm větším, to proto, aby se tam vešlo co nejvíce lepidla, které jsem ještě rozpíchal do materiálu v okolí. Model nemá boční stěhy a proto je nutné mít stěžeň dobře ukotven. V opačném případě se velmi brzy vymačká.

Blue Day

   Lože kýlu je ze stejného materiálu jako kýl. Vyráběl jsem je z jednoho kusu. Veškeré rysky pro díry jsou dělaný najednou ve vzdálenosti 40 mm od sebe. Pak jsem je od sebe rozstřihnul a lože kýlu přilepil do předem vyříznuté díry v trupu cca 50 mm do hloubky tak aby mi vyčníval kousek potřebný k přišroubování kýlu. Dbejte na přesnost vzdálenosti otvorů. Slouží k nastavení kýlu.

Blue Day

 

   Kormidlo je vyrobeno z z oboustranné desky pro plošné spoje a závěsy jsou z Cu drátu 1,5mm2. Ty pak připájeny. Opačné závěsy jsou pak z kuprexitu a jsou zapuštěny cca 50mm do trupu a jsou stejně jako lože kýlu provrtané aby lepidlo lépe drželo.

Blue Day

   Stěžeň je z Al trubky stejně jako vratipeň.a spojené jsou dvěma očky na obrazy se závitem, Aby se z hliníku nevyvlekly jsou do stěžně a ráhna zaraženy dřevěné kolíky přesně v místech ukotvení . Dírky jsem předvrtal vrtákem 1mm. Spojení je zřejmé z fotek.

Blue Day

    Důležitou částí je napínák ráhna. Udržuje nám plachtu správně napnutou. Je vyrobena ze svař drátu prům 1mm Konečný rozměr se mu upraví až po našití plachty. Pro zlepšení pohyblivosti je zavěšen do řetízku. Aby se kosatka v silném větru neprohýbala je opatřena kovovým kolečkem které běhá v drátěném půlkruhu který jí udržuje napnutou.V klidném stavu musí mít vůlí cca 1mm po celé délce !!! Nesmí se zapomenout na vodicí očko které zajišťuje stejný uhel kosatky na obě strany / je vidět hned před stěžněm. Obě lanka nastavují pomocí šroubu ukotveného v trupu přes dvě široké podložky. Je to poněkud neestetické , ale velmi praktické a bezpečné řešení. Upevnění předního a zadního stěhu je patrné z fotečky. Na předním stěhu mám malé očko a do něj uchycuji gumu pro napnutí antény.

Blue Day

   Plachta je ušitá z tenkého šusťáku. Nejprve si udělám papírovou šablonu a pak ji obkreslím i s přesahy tak , aby zadní lem plachty byl rovnoběžný s osnovou plátna. Látku pak nevystřihuji nůžkami, ale na kartónové podložce vypaluji pájkou. Látka se pak netřepí. Po sešití ji pak v namáhaných místech přetřu Herkulesem. Ke stěžni je přišitá po celé délce a k ráhnu je přichycena jen na koncích. Do předního lemu plachty a kosatky doporučuji všít a prošít lanko.Pro ty kdo si netroufají plachtu ušít doporučuji udělat ji z igelitky a upevnit lepicí páskou. Je to hodně rychlé a plachty fungují skvěle. / jen to není tak efektní

 

   Závaží kýlu je odlito z olova do formy z rozpůlené nádobky od nějakého spreje. Obě poloviny pak přišroubovaný ke kýlu. Hmotnost závaží je celkem 1400g. Rozměry kýlu jsou 35 cm výška ,17 cm v místě přichycení. Nedoporučuji měnit tyto hodnoty. Může se stát že loď pak nebude stabilní.

Blue Day

   Rc vybavení je v budce z překližky. Celá je 4x nalakovaná lakem a pak s celou lodí přetřená vodou ředitelnou barvou na kov Balakryl. Průchod pro tyč kormidla doporučuji přelepit kouskem molitanu. Ten je tam proti stříkající vodě. Používám velmi starou soupravu Modela Am 27. Prozatím jsem spokojen když mne od ní někteří odrazují.

 Blue Day

   Stavbu lodě ukončíme její povrchovou úpravou. Moje je natřená již zmiňovaným Balakrylem. Rychle schne, doma nesmrdí a je vodostálý. A hlavně neleptá trup. Což nitrobarvy dělají okamžitě a některé syntetiky časem , nebo na slunci. Každopádně doporučuji vyzkoušet na nějakém odřezku a nechat raději den na slunci než dělat nový trup.

 

   Pro zajíždění doporučuji již stokrát omletá pravidla:

  • Zkompletovat loď a ještě na břehu vše vyzkoušet. Baterie, pohyblivé díly, zajištění plachet, anténu!!!,

  • První jízdy jen za slabého větru. V silném se může s tát že díky špatnému osazení kýlu a nevhodnému uhlu plachet Vám loď odplave aniž by reagovala na kormidlo.

  • Pokud je vodní plocha rozsáhlá druhý břeh je daleko tak raději model přivažte na silon. A až po ověření ovladatelnosti ho pustě volně. Není to nic příjemného skákat za lodí která nereaguje. / že Čestmíre :)/

  • Jezděte blízko břehu aby jste viděli přesně jak model reaguje . 100 metru od břehu toho moc neuvidíte.

  • Zajíždějte podle pravidel.

 

   Pokud jste ještě nikdy nepájeli tak dbejte na čistotu pájených ploch, Dobře obruste, potřete pájecí vodou , prohřejte velké plochy pak přiložte cín. Půjde to hezky.

   Při odlévání olova buďte velmi opatrní. Vylité olovo zapálí linoleum i koberec, nemluvě o škaredých a hlubokých popáleninách !! Mladším doporučuji pracovat jen s dospělýma . Při práci používejte rukavice, brýle a do nádoby s olovem nekoukejte. Může se stát že si prskne !! Formu umístěte např. na plech pro pečení a zajistěte proti kolébání. Sádrová forma musí být několik dnů vysušená jinak se roztrhne tím jak žhavé olovo promění vodu v sádře v páru. Přeji příjemnou plavbu a fajnový vítr.

Supan

 

Obrázková galerie modelu

Supan