RC model F1 za babku

(28.9.2005)

 

   Při zakoupení nového počítače jsem jako bonus obdržel formuli v měřítku 1:8 od čínského výrobce se záhadným názvem „Lightning“. Obal je průhledný s výstelkou z pěnového polystyrenu, kde je model zajištěn jak vytvarováním vnitřního obalu, tak plastovým drátem. V zadní stěně je umístěna pistolová vysílačka s frekvencí 27,145MHz + napájecí 9-ti voltová baterie, v prolisu nabíječka na baterii modelu (malý adaptér s koncovkou) a samozřejmě baterie na 12V a 800Mah - ve skutečnosti jsem tuto informaci neověřoval. Celé to vypadá velice atraktivně a musím přiznat, že po vyjmutí z obalu také je.

F1

   Model je pěkně zpracován podle F1 McLaren a dodáván v pěti barevných odstínech, některé jsou mi záhadou. Tak nejdřív to pozitivní - model se dá pořídit asi za 900Kč. Model má pěkné jízdní vlastnosti, je hodně rychlý, dobře vyvážený, kvalitní pneu na hladkém povrchu drží stopu. Samotný model při jízdě vypadá velice atraktivně. Obtisky jsou umístěny podle originálu, jen reklamy jsou vymyšlené, ale to vůbec nevadí. Jako hračka nikoho neurazí a jako model pro začátečníka na seznámení s RC auty úplně postačí, zvláště investice je velice příjemná pro toho, kdo není rozhodnut, jestli ano nebo ne. A pokud zůstane na poličce mezi modely, i tam se vyjímá velice dobře, k tomu mu pomáhá hlavně jeho velikost 58cm.

F1

   To negativní – musíme k němu přistupovat jako k hračce, hodně velké hračce a celkem nebezpečné. Formule je doporučena od 6 let, ale pokud narazí do takto velkého pilota, může způsobit celkem solidní úraz. Takže s sebou dospělého a nějaký stupínek. Musím říct, že to opravdu bolí, obzvlášť když máte jen sandály.

F1

   Asi se ptáte, proč tohle píšu. Model má nekvalitní vysílačku (klasická Čína). Při slabší baterii ve vysílači vám většinou model, pokud se dostane z dosahu, zastaví, ale ne vždy. Baterie ale vydrží i několik týdnů při normálním denním provozu (Jedno až dvě nabití baterií v modelu). Problém nastane, pokud dochází baterie u modelu, neboť kromě motoru napájí i přijímač a „servo přední nápravy“, které funguje nejdřív jen na jednu stranu a pak pro jistotu vůbec, přitom rychlost je ještě velká. Také přestane vypínat mezi jízdou dopředu a dozadu, tedy neutrál a to je dost závažné. Tím se model při váze 1450g a víc než půl metru délky po pěti metrech stane neovladatelný, a to udělá své.

F1F1

   A technika? Záběr motoru Mabuchi 380RE přes převod a diferenciál je velice slušný. Model je vhodný na koberec nebo do tělocvičny, v obývacím pokoji to prostě nejde. Já jsem s ním jezdil na běžecké dráze u školy, kde je povrch umělý a tam to bylo super. Baterie vydržela tak 20 minut a pak si model dělal většinou, co chtěl. Po delším ježdění se nepěkně uvolnily všechny pohyblivé části přední nápravy a model dostal neuvěřitelnou sbíhavost. Pokud chceme jezdit často a dlouho a dokonce závodit, je potřeba provést nutné změny. Rozhodně třeba vyměnit celou RC soupravu, prostoru je v modelu hodně. Přijímač a serva napájet zvlášť. Pro motor použít silnější baterie, motor zvládne i 16 voltů a umístit na model nabíjecí zásuvku, neboť je celý sešroubován. "Přefutrovat" přední nápravu a jemně odpružit, silentbloky úplně postačí. Model dostane takto lepší jízdní vlastnosti a stane se bezpečnějším, ale hlavní věcí je pak požitek z jízdy. Bohužel se mi podařilo ukroutit zadní kolo a dozadu musí nové disky, pro jistotu oba. Myslím, že by nebylo od věci uspořádat závody těchto modelů pro pár nadšenců, kteří si chtějí zajezdit, ale ne moc investovat.

F1

 

Ctirad Novák

Vedoucí AMC Klatovy SRC při DDM Klatovy