Ze starého nové

(13.9.2005)

 

  Patřím k těm modelářům, co neumí nic vyhodit. Po mnoha letech jsem našel v původním obalu podvozek ze stavebnice Modela, který se prodával v 80. letech minulého století za 20 Kčs. V současnosti pro něj není využití, neboť zastaralá konstrukce neplní současné požadavky dráhových modelů.

  

   Také už delší dobu mi doma ležela karoserie amerického závodního veterána, kterou navrhl a vyrobil Milan Vasko. Model byl navržen původně pro domácí autodráhu EuropaCap.

   Sestava se skládá z náhradních dílů k modelům ze stejnojmenné autodráhy, zadní kola jsou z formule, přední z modelu závodního auta, včetně vodítka a kartáčků, motor byl použit Mabuchi, aby nezatěžoval ovladače u autodráhy.

   Jednotlivé díly podvozku jsem odvrtal a zastřihl na délku podle jednoduchého výkresu, zpracovaného podle karoserie. Dráty jsou z jízdního kola, přední hřídel je z hliníkové jehlice 3mm, zadní hřídel a čelní převod je původní Modela.

   Podvozek byl hotov během dvou hodin, včetně natření karoserie vodou ředitelnou barvou Unikol, jednoduše zevnitř lexanové karoserie. Zpevnění po spodních hranách karoserie průsvitnou izolepou.

   Model má pěkné jízdní vlastnosti a na domácí autodráze zpestřuje její automobilový park. Na fotce je s vodítkem Parma pro jízdu na klubové autodráze, kde celkem obstál, leč motor po několika kolech začal stávkovat. Ten bude v nejbližší době nahrazen motorem Falkon, který je možno použít i pro domácí autodráhu.

 

Veterán Veterán Veterán

 

Veterán Veterán Veterán

 

Ctirad Novák

Vedoucí AMC Klatovy SRC při DDM Klatovy