Automodelářské stěhování

(7.9.2005)

 

  Už skoro 30 let působí kroužek dráhových automodelářů v Klatovech, tehdy vznikl pod hlavičkou Automotoklubu Svazarmu a po roce 1990 přešel pod DDM Klatovy. Z pod Černé věže se přestěhoval do bývalé budovy SSM, kde suterén užíval DDM pro technické kroužky. Byly tam také první počítače, které nesly označení „ATARI“ a ten název už prostorám technických kroužků a hudebního studia zůstal.

  

   Poslední velká cena, závod Mistrovství republiky se jel v roce 1994, pak byl konec. Dráha postavená kolem roku 1973 přestala více či méně vyhovovat současným požadavkům. Postupně se začalo projevovat jak stáří dráhy, tak hlavně elektronického počítání kol, které už od výrobce vykazovalo řadu problémů.

 

Bezchybná Tatra Po bouračce... Dráha
Bezchybná Tatra Po bouračce Dráha

 

   Píše se červen 2005 a autodráha se opět stěhuje do areálu DDM, kde v jedné z budov jsme získali prostor 5 x 9 metrů. Tam provádíme celkovou rekonstrukci a ta se týká výměny „nohou“, neboli zvednutí z 20 cm na 60 cm (my starší už máme problémy s ohýbáním), úpravou povrchu a hlavně novému zařízení na počítání kol, kde již samozřejmostí bude používání počítače.

 

Barvení modelů Nezbytná svačinka Členové klubu
Barvení modelů Nezbytná svačinka Členové klubu

 

   Tak jako každý rok i poslední sezóna, jestli se to dá tak nazvat, probíhala v celoročním seriálu „Klatovská formule“, do kterého jsme začlenili i tři volné veřejné závody, za které byly pěkné ceny připravené ředitelem DDM Klatovy Ing. Jaroslavem Fričem.

 

Tréning Velká Vánoční cena
Trénink Velká Vánoční cena

 

   Letošní „školní“ sezóna se bude odehrávat ve velkém pracovním tempu na dostavbě a uvedení do provozu rekonstruované čtyřproudové autodráhy, abychom stihli slavnostní otevření a vyhlášení „Velké vánoční ceny“, na kterou máme přislíbeny pěkné sponzorské dárky. Na závěr ještě několik vzpomínkových fotografií.

 

Ctirad Novák

Vedoucí AMC Klatovy SRC při DDM Klatovy