Pár slov k Borohrádku

4.9.2005

  Tak jak velí tradice i letos se poslední srpnový víkend sešli „soutěživí“ loďaři na čtvrté soutěži svého Seriálu Mi ČR NS. Do pátku rána deštivé počasí se kupodivu umoudřilo a tak po oba dva dny soutěže bylo děsně horko (sobota) a také příjemně (neděle).

 

Borohrádek 2005 Borohrádek 2005 Borohrádek 2005
Zapisovatelka a závodnice Lucka. R 3 Blanky Janouškové v doku. Milošova Stoltera tamtéž.

 

   Lidí se sešel "hafol" – moc a objevilo se i dost nových tváří. Mne osobně potěšila účast vám známého stavitele Pilota Pavla Riedla, který se stal členem KLoM Vsetín. Jej asi zase překvapilo to, že jsem v podstatě normální člověk.

 

Borohrádek 2005 Borohrádek 2005 Borohrádek 2005
Slovenské F2 áčko. Jarda Zeman jede na start plachetnic. V popředí F2 béčka. U boot 82 od Revelu.

 

   Jezdilo se jako o život, ale naprosto korektně a v pohodě. A jako by si „REPRE“ chtěla dokázat, že umí jezdit, bylo to jedno kilo za druhým. Škoda jen, že to tak nešlo na MS v Borovanech. S Pavlem jsme se sešli i na platě. Jezdí stejnou třídu jako já, tedy F4B. Mohu ho jen chválit. Na to, že byl poprvé na trati, lepšil se jízdu od jízdy a nakonec byl třetí. A podle toho jak se tvářil, určitě nelituje, že se zúčastnil a stává se z něj „soutěživý“ modelář.

 

Borohrádek 2005 Borohrádek 2005
Pan stavitel U bootu. Honička začíná...

 

   A co na to Vy, ostatní? Budete jej a další podobné následovat? Pokud ano, budete jen vítáni. Příští, už závěrečná soutěž seriálu se jede 24. – 25. září na Lučině, blízko Strážnice. Zkuste se stavit aspoň na jeden den, Morava a Slovensko to mají kousek.

 

Ještě malý dovětek. Až teď když jsem si prohlížel „REGISTR NAMOLA“ mi došlo, že v Borohrádku jsem potkal a strávil příjemný večer s dalším členem NAMOLA Jirkou KREISELEM. Jirka tady představil velmi pěkně postavou maketu jachty Jules Verne a tedy též startoval ve třídě F 4B. Škoda jen, že to nemohu doložit fotografií. Ale Jirka se určitě brzo pochlubí sám (jen co dosuší tu hromadu hub nasbíranou v Borohrádku) Taky lituji, že jsem zatím od něj nedostal přihlášku na Lučinu, protože teď je řada se sedmičkou lahodného bílého vína na mně.

 

Foto - galerie

Obrázková galerie

Video - zadržení ponorky

Manévr - zadržení ponorky (3,657MB)

Kliknutím na ikonu kamery spustíte video.

 

Ivankap