Mistrovství světa Naviga NS 2005 v Borovanech

8.8.2005

foto: Keba, Ante, Nex, Jambo, Javor

 

  Lodní modeláři se jednou za dva roky sejdou na Mistrovství světa, aby představili  nejlepší soutěžní lodní modely svých zemí. To letošní mistrovství proběhlo v ČR v Borovanech na rybníku Pražan od 30.července do 5.srpna. Pořadateli se stali členové KLoM Ledenice. Bohužel jsem v Borovanech mohl pobýt jen v neděli a v pondělí, ale i tak to stálo za to.

 

  Ne tento vrcholný podnik letošní lodní modelářské sezóny nás vyrazila taková malá špionážní výprava. RomanT s Antem, já s manželkou, Nex s Jájou a Pájou a ještě přibrali i Petra a po vlastní ose dorazil Dáda. Příjezd do místa děje nebyl nikterak náročný a trefili jsme napoprvé. Cedulky vedly spolehlivě. Příjemným překvapením byla cena vstupného. Třicet korun na osobu a den opravdu není mnoho a parkovné za dvacku bylo spíše symbolické.

Dějiště MS

Dějiště MS

Vše je již připraveno, očekávají se účastníci MS... Pohled na soutěžní stanoviště.

   Místo pro pořádání akce bylo podle mě zvoleno dobře. Pěkná posečená louka, ohraničená kukuřičným polem, asfaltová příjezdová cesta, malý, ale dostačující a pěkný rybník s dobrým přístupem. Navíc chráněný před větrem ze dvou stran lesem. Na hladině byly vytyčeny dvě trojúhelníkové tratě, s veškerým potřebným vybavením. Aby se předešlo chybným výrokům při projíždění vrcholové branky, byl průjezd lodí touto brankou sledován pomocí kamery a zaznamenával se na videokazetu.

Vrcholová branka s kamerou

Vrcholová branka s kamerou

Videokamera u vrcholové branky...

...a stolek rozhodčích, kde se na monitoru průjezd brankou zobrazoval.

   Zázemí bylo také dobré. Dva velké stany sloužily jako skladovací a zároveň i jako výstavní prostory, kam měli všichni diváci přístup. Současně zde také probíhalo statické hodnocení modelů. Na louce bylo také zřízeno informační centrum, stánky s občerstvením a jeden velký stan sloužil jako restaurace. Samozřejmě bylo pamatováno i na sociální zařízení. Co víc si přát ?

Slavnostní vztyčování vlajky pořadatelské země. Slavnostní zahájení MS.
Slavnostní zahájení - vztyčování vlajky pořadatelské země. Slavnostní zahájení.

   V neděli snad jen trochu lepší počasí. I přes poněkud optimistickou předpověď, srážek přibývalo a v odpoledních hodinách prakticky přešly ve vytrvalý déšť. Vzhledem k tomu, že soutěžní jízdy ještě neprobíhaly, tak to ani nevadilo a většina diváků se pohybovala ve stanech a obdivovala modely. Déšť jeden negativní dopad ovšem měl. Brzy se vytvořilo u vchodů čvachtající bláto. Druhý den jej pořadatelé nechali zavést štěrkem.

   Jinak opravdu pohoda. Ceny jídla a pití nebyly nikterak přemrštěné a bylo vidět, že se pořadatelé a provozovatelé snaží vytvořit příjemnou atmosféru a ne na akci za každou cenu pořádně vydělat. Kéž by tomu bylo třeba alespoň trochu podobně na Model Hobby, kde se o příjemných cenách nedá hovořit vůbec.

   Hned po příjezdu jsme vyrazili bez váhání mezi modely s odhodláním, že nám nesmí nic za ty dva dny uniknout. Spousta modelů již byla připravena na statické hodnocení. Jednotliví soutěžící ještě opravovali drobná poškození a nebo dodělávali některé drobnůstky na poslední chvíli.

MS v plném proudu. MS v plném proudu.
MS je v plném proudu.  

   Nevím, jak co nejvýstižněji popsat to množství a rozmanitost lodních modelů. Mohli jste vidět krásné a velké parníky, plachetnice, lodě snad všech typů. Prostě každý si mohl najít to svoje. Některé modely byly propracovány do takových detailů, že vám to prostě hlava nebrala. Fotoaparáty cvakaly prakticky nepřetržitě a strávit u jednoho modelu třeba hodinu nebyl problém. Navíc naprostá většina soutěžících si byla ochotna s vámi o svém modelu popovídat. Každý se chtěl pochlubit svým technickým řešením a pod. Když už jste všechno měli okoukané a nafocené stačilo zajít na drobné občerstvení a mezi tím se ve stanech objevila nová várka modelů a zase bylo co okukovat. Mezi tím jsme potkávali další známé tváře.

Stan s modely. Okukování modelů
Pohled do jednoho ze dvou stanů, kde byly modely vystavovány a hodnoceny. Okukování modelů malými i velkými diváky.

   Velmi zajímavé bylo sledovat statické hodnocení modelů. Jednotlivé komise rozhodčích postupně vyvolávaly jednotlivé soutěžící a každý model si vzali pořádně pod drobnohled. Občas jsem nevěřícně kroutil hlavou. Někteří soutěžící svoji kůži nedali zadarmo a každý detail který se rozhodčím nezdál obhajovali co to šlo.

Statiscké hodnocení modelů. Statiscké hodnocení modelů.
Statické hodnocení modelů... ... někteří rozhodčí se na modely dívali opravdu pořádně z blízka.

   Vydrželi jsme na závodišti prakticky až do skončení programu toho dne. Byli jsme už mírně unavení a plni dojmů z modelů které jsme viděli a tak jsme se jeli ubytovat a celý den jsme zakončili příjemným posezením v nedalekém malém občerstvení, kde jsme nabrali síly na další den.

 

2.část

 

   Samozřejmě to nejdůležitější na MS byly lodě. Bohužel ve dvou dnech co jseme na MS byli jsme nemohli zachytit všechny lodě. Některé soutěže ještě nezačaly a tak lodě zůstaly schované. Týkalo se to např. hlavně plachetnic. Ale i přesto bylo k vidění víc než dost. Některé modely byly tak propracované, že Vám to jak se říká "hlava nebrala".

 

   Začneme parníky. Tato oblíbená a divácky velmi atraktivní kategorie byla hojně zastoupena. Celkem 21 parních strojů. Naše reprezentace měla v této kategorii velkého favorita - parník S.M.S Oldenburg pana Špinara. Skutečně mistrovské dílo. Po statickém hodnocení byl podle očekávání na prvním místě. Ovšem jízdy se místo tří jely jen dvě a tak nebyl prostor na chyby a toho využili soupeři. Nakonec s toho bylo "jen" třetí místo. Panu Špinarovi moc blahopřejeme! Jeho parník je stejně nej . Vítězem se v této kategorii stal Hofaman Wolfgang z Rakouska s krásným parníkem Moulay Idris.

 

Moulay Idris Moulay Idris  S.M.S Oldenburg S.M.S Oldenburg
Moulay Idris S.M.S Oldenburg

 

   Ostatní stroje byly také nádherné. Ostatně jako každý parní strojek. Mě osobně se nejvíc líbil parník Badger pana Horsta z Německa. Už asi proto, že jsem o stavbě tohoto dělového člunu uvažoval.

 

Badger Badger
Badger Lahvové dělo na přídi

 

V kategorii F2A - senioři naše reprezentace bodovala ještě víc. Pan Roman Brychta soutěžil s maketou lodi Atlas II. Pěkná a propracovaná maketa byla po statickém hodnocení na třetím místě, ale Roman zajel dobře jízdy a bylo z toho stříbro ! Blahopřejeme !

 

Badger

Atlas II.

 

   Další umístění našich reprezentantů jen telegraficky, protože jsme jejich jízdy jsme neviděli a bohužel fotografie modelů také nemáme.

   Podle očekávání se velká bitva odehrála v kategorii F4A - senioři, kde hned čtyři závodníci po třech jízdách zajeli plný počet. Mezi nimi byl i Petr Kubíček s modelem lodi Leader. Na řadu tedy přišly rozjezdy. Nervozita zřejmě zapracovala. Dotyk v doku jej odsunul na třetí místo.

Stříbrnou medaili v kategorii F4B - junior získala Ivana Tomášková s modelem lodi Banckert.

To nejlepší v přehledu úspěchů nakonec. V plachetnicích naši závodníci konkurenci moc šancí nedali.

V kategorii NSS-A junioři se stal mistrem světa Vojtěch Sedlák s Olimpií.

V kategorii NSS-A senioři se stal mistrem světa Borek Dvořák se Sýkorkou.

V kategorii NSS-B se stal mistrem světa opět Borek Dvořák s Marií a navíc stříbro vybojoval Josef Slížek s Atlantisem.

V kategorii NSS-D byl přihlášený jediný závodník František Chmelka s Seafoxem.

 

Všem medailistům a mistrům světa za MoNaKo srdečně blahopřejeme !

 

   Ukázat vám a popsat všechny modely v této reportáži není dost dobře možné. Proto jen několik modelů, které nás opravdu zaujaly. Ale abyste nepřišli úplně zkrátka připravujeme pro Vás CD s fotografiemi přibližně osmdesáti modelů nafocených do nejmenších detailů.

Tak alespoň na ukázku několik snímků zajímavých modelů.

 

SlavaSlava

SlavaSlava

S mistrovskou maketou staré bitevní lodi EB SLAVA soutěžil běloruský závodník Sergej Karpik. Model je postavený v měřítku 1:100 a skutečně je propracovaný do nejmenších detailů.Mistrovský titul si z Borovan odvezl zaslouženě.

Joffre

Snad jediná maketa s patinou a velmi hezkým a netradičním stojánkem. Postavil ji v měřítku 1:48 Franz Schroder z Rakouska.

HuJiuLao 3 HaoHuJiuLao 3 Hao

HuJiuLao 3 HaoHuJiuLao 3 Hao

Čínští soutěžící patří mezi absolutní světovou špičku. Svědčí o tom např. maketa HuJiuLao 3 Hao od čínského závodníka Ye Wunan a jen díky horším jízdám skončil v kategorii F2A - senior na třetím místě.

   Mezi divácky nejatraktivnější disciplíny patří manévr družstva a nebo manévr jednotlivce. Při předvádění modelů se občas dějí věci ! Hoří náklady, odpalují se rakety, potápěči se spouští pod hladinu, probíhá vylodění vojsk a jiné zajímavé operace. Tak opět alespoň pár snímků z této podívané.

Manévr Manévr družstva při kterém byla předváděna záchrana ponorky. Dalo by se skoro říci že dosti aktuální téma.
Manévr Manévr jednotlivce. Na této lodi se všechny figurky pohybovaly. Jak to vypadá uvnitř trupu nemám ponětí, ale podle mě tam musí být malý orloj.
Manévr Manévr družstva při kterém bylo předváděno hašení požáru nákladu na nákladní pramici.

 

   Jak už jsem psal, k vidění toho bylo opravdu víc než dost. Myslím si, že ten kdo se přijel do Borovan podívat, tak určitě nelitoval. Pro lodí modeláře to byl impuls k další činnosti a pro ty co třeba se stavbou lodi ještě váhají motivace aby se dostavby pustili. Ti ostatní se snad alespoň dobře pobavili.

   Pokud se ale chcete přijet podívat na hezké a zajímavé lodě, nemusíte čekat až tady bude další MS. Stačí si zajet na některou z národních soutěží, kterých se během roku pořádá poměrně dost. Určitě to stojí za to !

Keba