Mini Cars - Škoda Fábia WRC

(5.10.2004)

 

Pokusil jsem si vyrobit vlastní karosérii. Na stavbu mi přišla jednoduchá Škoda Fabia WRC.  Podvozek jsem použil ze stavebnice BitCharge-G Subaru Impreza WRX 35 MHz čistých napsáno na krystalu v ovladači, ale kvalita výrobku byla dost na zoufale úrovni.

 

   Asi jsem dostal opravdu špatný kousek, protože auto nešlo sestavit. První šok byl držák motoru, zobáček byl špatně ohnutý po nandaní motor tak nakřivo vůči převodům. Co ještě překvapilo jsou kola, který nechutně šmajdaly. Naštěstí jsem měl autíčko na náhradní díly a poloosu bez nejmenších problémů vyměnil.

   Po složení konečně auto připravený k nabíjení. To trvalo opravdu krátce. Po změření 35s výrobce píše 45s. Auto se dokonce rozjelo, ale popojelo 1,5m a konec. No asi není baterie naformátovaná? Ale vůbec ne, autíčko jsem otevřel, koukám baterie vyteklá s oxidaci všude kolem, už vážně nas…

 

  Teď v krátkosti jelikož zprovoznění zabralo opravdu hodně času a úprav. Časová výdrž po nabití prodloužena zatím na 3min 45s, dost málo na 100mAh, moje původní auto na 50mAh dokázalo s přehledem 11min. Výměna kondenzátoru v ovladači za vyšší hodnotu dá 4 min. Co mě štve je dosah vysílače, po hraní si s feritem na PCB 2,5m. Nutná oprava zatáčení, to je problém všech aut. Přidáno navíc odpružení, dost dobrá úprava.

 

celá obrázková galerie
 

Petr Sild