Minicooper maXi kit

(27.1.2005)


   S microcar sem se poprvé setkal v modelářství kam sem chodil nakupovat díly na mojí loď . Když jsem po určité době spatřil v reklamním letáku nabídku k microcar moc dlouho netrvalo a měl jsem ho doma. Nejdřív jsem si koupil microcar Mercedes, když jsem ho otevřel a vyzkoušel nebylo to to pravé ořechové, rozhodl jsem se zakoupit ještě jedno, za 150kč. Minicooper byl asi jednou tak lepší v zatáčení ale mercedes zase rychlejší.

  
Co mě dohnalo k tuningu microcar? Spíš kdo mě dohnal k tuningu. Byl to Keba. Napsal mi e-mail, ve kterém se zmínil o této stránce a při zhlédnutí rubriky o Mini Cars jsem se pustil do začátečního tuningu.

   Pro začátek jsem udělal z LED diod osvětlení (návod najdete na této stránce). Rozhodoval jsem se mezi bílými a modrými leckams, vyhráli tedy modré s čočkou. Do zadní časti autíčka jsem dal klasické červené, které slouží i jako podsvícení podvozku (neon). Jako další tuning jsem si trochu pohrál s elektronikou a s díly z rychlejšího mercedesu. Původní baterie v autíčku má asi 1,5V po menší úpravě nabíjení v ovladači jsem baterii vytáhl na 2,5V. Díky této úpravě baterie vydrží déle a také se zvýšila jeho akcelerace.

   Výměnou pravého předního kola z mercedesu na Minicoopra se vylepšilo „cooprovo“ řízení na výborné. Jako další díl z Mercedesu jsem použil motorek, protože na rozdíl od „coopra“ byl výkonnější. Jediné co ještě na svém autíčku nemám upraveného je uchycení zadních kol na osičku, kola stále „šmatlají“.

   Původní Minicooper byl žluté barvy, původní neproporcionální nálepky se mě vůbec nelíbily tak jsem je odstranil. Lepidlo z čínských samolepek bylo velice odolné, nepomohl ani líh ani dlouhé odmáčení ve vodní lázni. Poslední co mě napadlo byl aceton. Díky agresivitě acetonu jsem nakonec musel celé autíčko přestříkat na tmavě modrou.

   Společně s barvou bylo přidáno masivní křídlo z Mercedesu. Montáž křídla si vyžádala drobnou úpravu karosérie. Zatmelení staré dírky na anténku a vyvrtání nové v zadní části vozu.
   K tomu všemu ještě pár originálních vinylů z „NFS:U2“ a výsledek vidíte zde. K výrobě vinylů jsem si vybral opravdu originální obrázky z jedné velice známe počítačové hry. Vytisknuté a vystříhané obrázky jsem několikrát přestříkal bezbarvým lakem. Vinyl tak získá mírný lesk a prodlouží se jejich životnost.
 

Závěrem
 

Tuningovat tyhle roztomilé miláčky chce trochu víc trpělivosti a mravenčí práce než tuningování těch plechových. Náklady nejsou skoro žádné a když máte aspoň trochu fantazie tak se i na takhle malých autech dají dělat velké věci.

 

Obrázková galerie

Obrázková galerie modelu
 

Adeon